Grafik Tasarımcılar İçin Ücretsiz Vektör Siteleri

Grafik Tasarımcılar İçin Ücretsiz Vektör Siteleri 1

Ev veya ofiste grafik tasarımı ile ilgilenenlerin zaman zaman bazı problemlere maruz kalabiliyor. Bu durum sonucunda ise gerek maliyet ve gerekse de zaman yönünden kayıplar yaşayabiliyorlar. Bu sebeple de grafik tasarımcılar için ücretsiz olarak sunulan kaliteli ve güvenilir vektör siteleri devreye giriyor.

Birçok vektör siteleri ücretli olarak hizmet sunduğundan grafik tasarımcılarının bu açıdan yüksek maliyetlere girmesi gerekiyor. Bu bakımdan ücretli vektör sitelerinde yer alan tüm özelliklerin sunulduğu ücretsiz vektör sitelerinden faydalanılması daha mantıklıdır.

2019 En Kaliteli Ücretsiz Vektör Siteleri

2019 yılının en kaliteli ücretsiz vektör siteleri arasında Vexels sitesi ilk sırada bulunuyor. Binlerce ücretsiz vektör grafiği ve tasarımı sunan profesyonel vektör sitesi ayrıca renkli ve kolay kullanımlı web site içeriğine sahiptir. Vexels vektör sitesi sayesinde tarayıcınız üzerinden vektör tasarımlarınızı özelleştirebilir, düzenleyebilir, yeni öğe ilave edebilir, yazı ve içerik değişimi gerçekleştirebilirsiniz.

Grafik tasarımlarınızda güvenle başvurabileceğiniz kaliteli vektör sitelerinden biri de Flaticon vektör sitesidir. Toplamda 480 bin ücretsiz vektör sunan Flaticon vektör sitesi özelliğinden biri de alt yapısında PNG, SVG, EPS, PSD ve BASE 64 formatında tamamen ücretsiz ikon hizmeti sunmasıdır. Bu sebeple tüm vektör grafiklerine bu platform üzerinden ulaşabilirsiniz.

flaticon

İlave olarak bu profesyonel ikonların toplamda 9 bin grup içerisinde birleştiğini belirtebiliriz. Sektörün en çok tercih edilen profesyonel vektör sitelerinden biri de Vector.me sitesidir. Platform içerisinde 280 bin adetten fazla profesyonel ücretsiz vektör grafikleri yer alıyor.

vector.me

Ücretsiz vektör hizmeti alabileceğiniz profesyonel vektör platformlarından biri de Freepik vektör sitesidir. Kendisini ücretsiz vektör tasarımlarında arama motoru olarak tanımlayan Freepik lider vektör sitesi sayesinde vektör çalışmaları, illüstrasyonlar, simgeler, PSD ve fotoğrafları gibi alanlarda günlük olarak 100 adetten fazla vektör üretim hizmeti sunuyor. Freebik vektör platformu toplam olarak 1 milyon üzerinde vektör ve resim sunumu gerçekleştiriyor.

freepik

Vektörel Grafik Çizimi Nedir?

Vektör grafik çizim çözünürlükten tamamen bağımsız bir şekilde oluşturulan, her bir öğe matematiksel etken üzerinden meydana getirilen ve daha da değerlisi herhangi bir ayrıntısı tahrip edilmeden herhangi bir boyut üzerinden tekrardan ölçeklendirilebilen grafik çeşididir.

Vektörel Grafiklerin Avantajları

Vektörel grafiklerin birçok avantajları bulunur. Değişik boyutlar ve renk tonları üretilmesi açısından uygundur. Vektörel grafiklerde değişik boyutlarda işlevinin görsel boyutlar üzerinden ayrıntılandırılmasında herhangi bir zarar meydana gelmez. Vektörel grafik türlerinde öğeler tekrardan biçimlendirilebilir ve boyutlandırılabilir. Vektörel grafik türleri ayrıca dosya olarak da çok az zemin kaplar.

Vektörel Çizim Nasıl Gerçekleştirilir?

Vektörel çizimler özellikle Adobe Illustator üzerinde Pen Tool uygulaması üzerinden profesyonel anlamda çizimi gerçekleştirilebilir. Kusursuz bir vektörel grafik çiziminde emek sunulması ve zamandan harcanması gerekiyor. Bolca vektörel çizim pratikleri gerçekleştirerek çizim kavramı hızla sağlanabilir.

 

Yorumlar

  1. Keyifli bir yazı çıkarmışsınız, teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir