Hangi Renk Hangi Renkle Uyumlu

Hangi Renk Hangi Renkle Uyumlu Yorum Yap

Renkler hayatınızın her alanında yer alır. Renkler arasındaki uyum insanın gördüğü her şeyin güzel olmasını sağlamaktadır. İş hayatından günlük yaşama kadar her alanda insanlar renklerin uyumlu olması için çaba harcamaktadır.

Kırmızı Hangi Renklerle Uyumlu

Kırmızı iddialı bir renktir ve günlük hayatta çok sık kullanılmaktadır. Sarı, beyaz, yeşil, mavi ve siyah ile uyumludur. Kırmızı ve beyaz birlikte kullanılırsa sadelik sağlanır. Siyah ile kullanıldığında ise daha iddialı bir kombinasyon olmaktadır. Türk milletinin çok sevdiği bir renktir.

Sarı Hangi Renklerle Uyumlu

Sarı zaman zaman çok kullanılsa da fazla tercih edilen bir renk değilken son yıllarda pastel tonları ile moda ve tasarım alanında tercih edilmektedir. Lila, mor, siyah, lacivert ve gri ile uyumludur.

Beyaz Hangi Renklerle Uyumlu

Beyaz renk özellikle tasarım alanında sık kullanılan bir renktir. Diğer renklerle kombinasyonu en kolay olan renktir. Kırmızı, mavi ve siyahla daha çok uyumludur. Saflığın ve temizliğin rengidir.

Gri Hangi Renklerle Uyumlu

Gri tonuna göre her alanda kullanılmaktadır. Kırmızı, pembe ve mavi gibi renklerle uyumludur.

Turuncu Hangi Renklerle Uyumlu

Turuncu rengi kombinasyonu zor olan renklerdendir. Turuncu renk mor, lila, siyah ve beyazla kullanabilir.

Kahverengi Hangi Renklerle Uyumlu

Kahverengi modada ve dekorasyonda çok sık kullanılan bir renktir. Turkuaz, pembe, bej ve krem kahverengi ile uyumlu kullanılan renklerdendir.

Mavi Hangi Renklerle Uyumlu

Son yıllarda çok kullanılan bir renktir. Mavi kombinasyonu zor bir renktir bu yüzden insanlar kombinasyonda hata yaparlar. Kırmızı, sarı, beyaz ve kahverengi ile uyumlu kullanılabilir. Doğaya en hakim olan renktir. Özellikle erkeklerle bütünleşmiş bir renktir.

Yeşil Hangi Renklerle Uyumlu

Yeşil doğanın renklidir. Her alanda sıklıkla kullanılan bir renktir ancak tonları arasında ciddi farklar vardır. Turuncu, sarı, krem, kahverengi ve gri gibi renklerle başarılı bir şekilde kombin yapılabilecek.

Pembe Hangi Renklerle Uyumlu

Son yıllarda her alanda kullanılmaya başlayan bir renktir. Yeşil, açık yeşil, turkuaz ve gri gibi renklerle uyumlu olmaktadır.

Turkuaz Hangi Renklerle Uyumlu

İnsanlar tarafından çok sevilen bir renktir. Ferahlık veren bir renktir. Ancak başka renklerle kombini zordur. Kırmızı, sarı ve mor ile kullanılabilir.

Siyah Hangi Renklerle Uyumlu

Siyah asaletin rengidir. Açık renklerle kullanılırsa daha iyi olmaktadır koyu renklerle uyumu iyi değildir. Sarı, beyaz, mavi ve yeşil yanında tüm renklerin açık tonları ile uyumlu olmaktadır.

Bej Hangi Renklerle Uyumlu

Bej renk açık renk grubunun renklerindendir. Bej rengin en iyi uyum sağladığı renkler; Mavi, kahverengi, siyah, kırmızı, beyaz ile uyumludur.

Mor Hangi Renklerle Uyumlu

Mor rengin uyumlu olduğu renkler; Turuncu, pembe, gri, sarı ve beyaz ile uyumlu olmaktadır.

Siyah ve Beyaz Rengin Uyumu

Siyah ve beyazın beraber kullanımı zıt renklerden oluşan bir güzellik yaratır. Hem evlerin boyası için hem de ev dekorasyonunda güzel bir görünüm elde edilebilir.

Mavi ve Beyaz Rengin Uyumu

Mavi ile beyaz renk uyumu doğadan kaynaklı olarak da ortaya çıkan güzel bir uyumdur. Beyaz ve mavinin uyumu yaz ayını çağrıştırır. Ve rahat hissettirir.

Kombin Yapmanın Temel Kuralları

Renkler denge içinde kullanılmalıdır. Üçten fazla rengi bir anda kullanmaktan kaçınınız. Siyah ile beyaz her renkle uyumlu olduğundan rahatlıkla kombin içine alınabilecek renklerdir. Gri nötr bir renktir ve her renkle uyumlu olabilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir