Kadınlara Ek İş Fırsatları

Kadınlara Ek İş Fırsatları Yorum Yap

Kadınlara Ek İş Fırsatları

Kadınlara Ek İş Fırsatları Ev ekonomisine maddi anlamda katkı sağlamak isteyen kadınlar için onlarca ek iş imkanı bulunuyor. Bu iş fırsatlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kadınların Yapabilecekleri Ek İşler

Ev kadınlarının birçoğu zamanlarını ev içinde temizlik ve yemek yaparak geçiriyorlar. Bu işlerden ise maddi kazanç sağlayamıyorlar. Kadınlar evlerinde hem işlerini yaparak hem de ek gelir sağlayıcı işler yapabilir.

Bu işler:

  1. İşkur Aracılığıyla Kadın İstihdamı
  2. Çocuk ve Yaşlı Bakımı
  3. TV programlarına konuk olarak katılmak
  4. Evde Sabun, Boncuk, Nikah Şekeri Yapımı
  5. İnternet Üzerinde E Ticaret Yapmak

Kadınlar için ek gelir sağlayacak bu işler, gelir sağlamanın yanı sıra kadınları sosyal bakımdan da iyi hissettirecek detayları içeriğinde barındırıyor.

İŞKUR Üzerinden Part Time İş İmkanı

Devlet destekli kadın istihdamında İŞKUR tarafından çalışmalar yapılıyor. Kadınların sosyal statülerini geliştirmek ve istihdam yaratmak için part time veya full time iş sektörleri bulunuyor. Part tıme iş imkanı ile aylık 800 – 1000 TL civarında ek gelir sağlamak mümkün oluyor. İŞKUR’un çalışmaları hakkında bilgi edinmek ve başvuru yapmak için İŞKUR’la iletişim kurulabiliyor.

Çocuk ve Yaşlı Bakımı

Kadınlar için yıllardır en geçerli iş imkanlarından birini çocuk ve yaşlı bakımı oluşturuyor. Kadınlar çocuk ve yaşlı bakımı işinden aylık olarak 650 – 850 TL arası gelir elde edebiliyor.

TV Programlarına Konuk Olarak Katılmak

Televizyon kanalları yeni sezonlarını açtılar ve kadın programları da yayın hayatına başladı. Bu programlara izleyici olarak katılarak günlük olarak program başına 30 – 35 TL para alabilirsiniz. İstanbul ilinde yaşıyor ve eğlenceli vakit geçirerek para kazanmak istiyorsanız TV kanallarına seyirci olmak için bilgi edinebilirsiniz.

Evde Sabun, Boncuk, Nikah Şekeri Yapımı

Kadınlar için ek gelir sağlayıcı işlerden biri de el becerileriyle yapılacak olan işlerdir. Süs eşyası, boncuk, sabun, nikah şekeri ve paketleme işleri yapılarak ek gelir sağlanabilmektedir.

E Ticaret Yapmak

İnternet bilgisine güvenen bayanlar için e ticaret yapmak kaliteli bir ek gelir sağlatmaktadır. Elişi ve hobi malzemeleri kategorisinde e ticaret yapılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir