Netflix Dizi Önerileri

Netflix Dizi Önerileri Yorum Yap

Netflix Dizi Önerileri

Neredeyse her eve girmeyi başaran Netflix, her geçen gün bünyesine yeni kullanıcılar katmaya devam ediyor. Geniş dizi ve film kataloğu ile izleyicileri adeta kitleyen Netflix, en iyi dizi ve film başlığı altında toplanabilecek tüm yapımları izleyicileriyle buluşturuyor. Bilimkurgudan komediye, dramdan suça, fantastikten aksiyona, korkudan belgesele bir oturuşta bütün sezonu bitirmek isteyeceğiniz en iyi Netflix dizi önerileri arayışındaysanız yazımızı okumaya devam edin.

Stranger Things

80’li yılları konu alan ve o dönemde insanların yaşam tarzlarını izleyicisine aktaran Stranger Things dizisi, blimkurgu, korku ve fantastik gerilimin başarılı bir şekilde işlendiği en iyi Netflix dizileri arasında yer alıyor. Stranger Things dizisi, Amerika Birleşik Devletleri’nin İndiana eyaletinde yer alan ufak bir kasaba Hawkins’de küçük bir çocuğun kaybolmasıyla başlayan olaylar silsilesini anlatıyor. Küçük çocuğun esrarengiz bir şekilde kayboluşu, kim tarafından işlendiği bilinmeyen cinayetleri ve gizemli olayları beraberinde getiriyor. Aynı zamanda bu garip olaylar doğaüstü yetenekleri bulunan Eleven isimli genç kızın bulunmasına ve korkutucu deneylerin gün yüzüne çıkmasına sebebiyet veriyor.

The Haunting of Hill House

Korku ve gerilim türünün en önemli temsilcilerinden biri olan yazar Shirley Jackson’ın kaleminden beyazperdeye aktarılan The Haunting of Hill House dizisi, Netfix’in izlenme rekoru kıran dizileri arasında başı çekiyor. Dizi, her ne kadar sıradan bir hayalet ve korku dizisi olarak düşünülse de alışılmışın dışında dram ve modern bir korku dizisi olarak karşımıza çıkıyor. Çocukluk yıllarını hayaletli bir evde geçirmek zorunda kalan beş kardeşin ve ailenin yıllar sonra yeniden aynı evde buluşmasıyla hikaye başlıyor.

La Casa De Papel

Çocukluğundan beri hayalini kurduğu soygunu gerçekleştirmek üzere yıllardır kusursuz bir soygun planı hazırlayan Profesör, harekete geçmek için işinde uzman sekiz suç makinesini bir araya toplar. Beş aylık eğitim sürecinin ardından İspanyol Kraliyet Darphanesi’ni soymak üzere işe başlayan çete için her şey güzel başlayacaktır. Ancak sonrasında yaşanan gelişmeler, kusursuz soygun planına gölge düşürecektir. La Casa De Papel dizisi, Netflix platformunda en çok izlenen yapımlar arasında bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir