Promosyon USB

Promosyon USB Bellek Yorum yap

Promosyon USB Bellek ile Markanız Herkesin Hafızasında

Promosyon USB Bellek ile hem insanların önemli bir ihtiyacını karşılayabilir hem de şirketinizin adını duyurabilirsiniz. Günümüzde iş hayatında olsun, okul hayatında olsun en çok kullanılan şeylerden birisi de kısaltması USB olan  ve ‘Universal Serial Bus’ anlamına gelen dijital belleklerdir. Geçmişte USB’ler yerine disket ve cdler kullanılıyordu, ve bunların hafızaları çok daha kısıtlıydı. Üstelik kayıt yapmaları çok uzun sürüyordu. Günümüzde kullanılan USB’ler tüm bu sorunları çözdü. Küçükler, kullanımları kolay ve her araçta kullanılabiliyorlar. Bu yüzden pazarlama aracı olarak da etkili birer küçük hazine oldukları söylenebilir.

Promosyon USB Bellek Hangi Durumlarda Kullanılabilir

Promosyon USB için nasıl kullanım alanları yaratacağınız sizin hayal gücünüz kadar sınırsızdır. Genel olarak bakıldığında, USB’nin diğer promosyon araçlarından farkı, içinde boş bir alan olmasıdır. Yani tercihinize göre ister boş olarak isterseniz de içinde dosyalar bulunan USB dağıtabilirsiniz.

Birkaç örnek vermek gerekirse toplantı, kongre ve konferanslarla başlanabilir. Şirketinizin büyük çaplı bir toplantı organize ettiğini düşünün. Bu toplantı sırasında birçok sunum yapılacaktır. Bu toplantıya özel, üzerinde şirketinizin logosu bulunan ve içinde de yapılan sunumlar, şirketinizle ilgili bilgiler bulunan bir USB’yi katılımcılara hediye etmeniz hem bilgi paylaşımı açısından kolaylık sağlayacak hem de katılımcılara her zaman kullanabilecekleri bir bellek hediye etmiş olacaksınız. Böylece sizin toplantınıza katılanlar, dağıttığınız USB’leri başka mecralarda da kullanacak ve şirketinizin logosu birçok insan tarafından görülecektir.

Promosyon USB aygıtını iç müşteride de kullanarak, şirketinizin kurumsal kimliğini güçlendirebilirsiniz. Çalışanlarınıza bu USB’leri, onlara faydalı olabilecek pdf kitaplar, dergiler, makaleler ekleyerek paylaşabilirsiniz.

USB Bellek Neden Etkili Bir Pazarlama Aracı

USB’nin etkisi aslında hem dışına baskı yapılabilmesinden, hem de içine dosya yüklenebilmesinden gelmektedir. Şirketinizin yeni mezun işe alımı yapacağını düşünün, bunun için bir etkinlik organize ediyorsunuz. Öğrencilere üzerinde logonuz bulunan promosyon USB Bellek dağıtabilirsiniz. Bu USB’nin içine, şirketinizin tanıtım videosunu, broşürünü ve hatta iş ya da staj başvuru formunu bile ekleyebilirsiniz. Etkinlik bittikten sonra da, öğrenciler bu USB’yi kullanmaya devam edeceklerdir. Etkinliğe katılmayan öğrenciler de USB’nin üzerinde logonuzu görebilir, böylece markanıza aşina olabilirler. Markanız ve logonuz ile ilgili aşinalık yaratması ve çok çeşitli kullanım alanları olması dolayısıyla USB etkili bir pazarlama aracıdır.

Farklı USB Bellek Modelleri İle Fark Yaratın Dikkat Çekin

Günümüzde USB’lerin sayısız çeşitleri vardır. Klasik minik USB’lerin dışında, oyuncaklarla birleştirilmiş şirin modeller, kalem ya da anahtarla birleştirilmiş birden fazla kullanım alanı olan modeller, kartlarla birleştirilmiş ve size daha fazla görsel alanı sunan USB’ler mevcuttur. Promosyon USB seçerken, hedef kitlenizin ihtiyaçlarını gözetmenizde fayda vardır. Eğer müşterileriniz ile paylaşacaksanız daha profesyonel görünümlü USB’leri tercih edebilirsiniz, eğer hedef kitleniz gençlerse daha şirin, dikkat çekici USB’leri tercih edebilirsiniz. Bunun yanında çok fonksiyonlu USB’ler de birden fazla hedef kitle için tercih edilebilir. Örneğin hem kalem hem USB olarak kullanılan modeller, profesyoneller, gençler ve iç müşteri için uygun seçenek olabilir.

Promosyon USB ile hangi kitleyi hedef alırsanız alın, USB’nin hem içini hem de dışını kullanarak pazarlama aksiyonunuzdan en yüksek verimi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir