Youtube ile Para Kazanmak

Youtube ile Para Kazanmak Yorum Yap

Youtube ile Para Kazanmak

İnternetten para kazanmanın en iyi yollarından birisi olan Youtube’dan videonuza eklenen reklamlardan, ürün reklamlarından ve yerleştirmelerinden para kazanılabilir. İzlenme başına ve tıklama başına algoritma olarak farklı ücretlendirmeler sağlayan Youtube’da para kazanmak için bir hesabınızın olması gereklidir.

Youtube Hesabı Açmak

Halihazırda olan bir Youtube kanalı dışında, başka bir kanal açmak için yapmanız gereken bazı işlemler vardır.

Bu işlemler içerisinde para kazanmak için doğru bilgileri karşı tarafa sağlamalısınız.

  1. Google hesabı açmalısınız. Google hesabınız sayesinde ücretsiz olarak Youtube hesabı açabilirsiniz.
  2. Youtube hesabınızı oluşturduktan sonra, hesabınızı Adsense’e bağlamalısınız.
  3. Adsense hesapları, sizin gerçek kimliğinizi, yaşadığınız yeri ve doğru bilgileri içermelidir, aksi takdirde ödeme alamayabilirsiniz.
  4. Youtube ve Adsense hesaplarınızı birbirine bağladıktan sonra kanalınızın içeriğini düşünmelisiniz.

Kanalın Konsepti

Kanalınızın eğlence, güzellik ya da eğitim gibi farklı konu başlıkları halinde insanların karşısına çıkmasını istiyorsanız, içeriklerinizi kaliteli şekilde planlamalı ve hesabınızı buna uygun olarak dizayn etmelisiniz.

  1. Kanalınızı içeriğinize uygun şekilde dekore edin. Kapak resminizi ve profil fotoğrafınızı güncelleyin. Profil fotoğrafınızda mutlaka kendiniz olmak zorunda değilsiniz, verdiğiniz bilgileri anlatan bir kapak da eklemeyi unutmayın. Ne sıklıkla video paylaştığınızı da kapağa ekleyebilirsiniz.
  2. Yüklediğiniz videolarınızın daha çok izlenmesi için onları kategorilere bölün. Oyun videolarınız için ayrı izleme listesi, bilgi içerikli videolarınız için ayrı izleme listesi oluşturarak, abonelerinizin içeriklerinize daha kolay ulaşmasını sağlayın.
  3. Videolarınızın küçük resimlerini geliştirin ve bunu farklı şekillerde abonelerinize sunun. Büyük kanalların thumbnaillerini inceleyerek kendinize de bu konuda fikir edinebilirsiniz.

Para Kazanma Aktifleştirme

Kanalınızdan para kazanmaya başlamak için Youtube sizlere artık bazı ön koşulları zorunlu tutmaktadır.

Bu sınırları aştıktan sonra kanalınızdan para kazanabilirsiniz.

  1. Youtube kullanıcılarına son bir yıl içerisinde 4000 saat görüntülenme süresi kotası koymuştur. Bu izlenme süresini aşmalısınız.
  2. Youtube 1000 aboneye ulaşmamış kanallara ödeme vermemektedir. Youtube için abone satın almak ve izlenme satın almak da bir noktaya kadar doğru değildir. Bir anda izlenmeye başlayan kanalınızın bot yediği tespit edildiğinde tamamen kapatılabilir. Şiddet içeren ve pornografik içerikler de kanalınızın tamamen kapatılmasına sebep olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir